LPG montaż instalacji gazowych Płock

Instalacja LPG Płock to doskonały sposób na to, aby auto uczynić nie tylko przyjaznym dla środowiska (gaz jest zawsze mniej zanieczyszczony od pozostałych paliw), ale także tańszym w eksploatacji i to bez zaniżania jego osiągów. Jednak nie zawsze opłaca się założyć LPG w samochodzie – a kiedy warto?

LPG Płock jest rozwiązaniem dla kierowców, którzy przede wszystkim jeżdżą dużo.

Tutaj argumentem jest czas zwrotu. Instalacja LPG, szczególnie jeśli chodzi o bardziej nowoczesne układy zasilania, jest dość kosztowna i nawet przy dwukrotnej mniej więcej różnicy w cenie gazu i benzyny czas potrzebny na uzyskanie zwrotu jest dość długi. Oczywiście im więcej kilometrów się robi, tym szybciej wychodzi się na zero i zaczyna się realnie oszczędzać. Z tego powodu na montaż instalacji gazowych Płock często decydują się też firmy zarządzające flotami pojazdów – im więcej samochodów, tym większy rabat można umówić na sama instalację, a poza tym szybciej zwracają się koszty, tym bardziej że w przypadku aut firmowych (a także tych na kilometrówce) montaż instalacji LPG można zaliczyć do kosztów prowadzenia działalności. Jest to może argument niedotyczący bezpośrednio samego paliwa, ale na pewno wart rozważenia, jak wszystko, co wiąże się z pieniędzmi.

Kiedy jeszcze warto zainwestować w auto gaz Płock?

Kiedy kierowca potrzebuje niezawodnego systemu zasilania. Mimo że nowoczesne systemy LPG są dość skomplikowane, wyróżnia je niezawodność. Po części wynika to z dobrej jakości gazu na stacjach oraz dużej czystości tego paliwa. Spalanie gazu powoduje osadzanie mniejszych ilości zanieczyszczeń w silniku, przez co ten zużywa się wolniej. Sama instalacja też jest bezpieczna, choć tu oczywiście wiele zależy od sposobu montażu oraz eksploatacji, niemniej jednak przy prawidłowej eksploatacji można na instalacjach gazowych polegać cały czas. Czy wymagają one regulacji okresowej? Cóż – można z niej najczęściej zrezygnować, ale zaleca się regularny przegląd instalacji i bieżące korygowanie nastaw wszystkich elementów, ponieważ instalacja gazowa, jak każda pracująca w aucie, może się minimalnie rozregulować. Nawet jeśli czasem nie jest to wyczuwalne w czasie jazdy, nie pozostaje bez wpływu na spalanie, a więc i koszty eksploatacji auta.

Jeśli jednak instalację LPG zakładają profesjonaliści, jest ona niemal całkowicie bezobsługowa – wszystko, co trzeba zrobić, to tankować.
Czy LPG Płock nadaje się do jazdy w mieście? Tak, jak najbardziej. Pod tym względem jest zdecydowanie dobrym konkurentem benzyny. Teoretycznie gorzej wypada w kalkulacji z dieslem na trasie, ale to tylko teoria. Jeśli przeprowadzić wnikliwe obliczenia, okaże się, że nawet „trasa” w dużej części jest drogą miejską i trzeba wziąć na to poprawkę.

instalacje-gazowe-plock2A dlaczego o tym mówimy? Dlatego, że w zależności od tego, kto próbuje dowieść swoich racji, pojawiają się w sieci opinie o tym, że gaz nie nadaje się do miasta albo na trasę. To sprawa bardzo indywidualna, ale dyskusja jest bezsensowna – każdy używa auta inaczej i uogólnienia tylko zaciemniają obraz sytuacji. Tak naprawdę w mieście jest tylko jeden problem z instalacjami gazowymi – zakaz parkowania na większości parkingów podziemnych i zadaszonych. Jeśli jednak uznać to – słusznie – za mało istotny szczegół, okaże się, że LPG jest rozwiązaniem bardzo uniwersalnym i jedynym przeciwwskazaniem do montażu instalacji gazowej są bardzo niskie roczne przebiegi albo niechęć do tej formy zasilania silnika, która, choć niezrozumiała, bo wynikająca z nieuzasadnionych twierdzeń, jest niestety powszechna.