Hotel Płock, hotele w Płocku

Jaki Hotel Płock wybrać?

Jeżeli ktoś zastanawia się nad swoimi najbliższymi planami wyjazdowymi i wciąż nie może znaleźć tego idealnego punktu wyprawy, Kotlina Płocka jest jednym z ciekawszych rozwiązań! Na jeden z wakacyjnych wyjazdów na weekend, albo na letnią wyprawę, warto wybrać Płock. To niewielkie miasto w samym centrum Polski, w województwie mazowieckim. Z pewnością jest to idealne miejsce do spędzenia czasu ze swoją drugą połówką lub z całą rodziną. Szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że jest to szczególny rejon charakteryzujący się połączeniem tradycji z nowoczesnością.

hotel w Płocku

Ponieważ Płock to miasto 130-tysięczne, a już od dłuższego czasu – przede wszystkim studenckie, z łatwością można znaleźć tam dogodnie położony hotel w dobrym standardzie, w cenie, która będzie nas satysfakcjonowała. Miasto jest przygotowane do przyjęcia osób dysponujących niskimi, studenckimi budżetami. Ale jeżeli mamy zdecydowanie wysokie wymagania, bez obaw! Znajdziemy tutaj duży wybór hoteli, mniejszych hosteli i prywatnych kwater, które z pewnością spełnią wymagania nawet najbardziej wymagających podróżników i turystów.

hotel płock

Hotel Płock – poszukując odpowiedniego miejsca do zatrzymania się podczas naszego wypoczynku lub podróży biznesowej, zapoznajmy się z dokładną ofertą regionu i infrastrukturą miejską. Przydatne będzie poczytanie poradników dotyczących życia tego malowniczego zakątka kraju.

Sprawdź hotel w Płocku zanim zarezerwujesz, poznaj opinie.

Bez żadnych wątpliwości najlepiej odnajdą się tutaj wielodzietne rodziny zamierzające na jakiś czas oddzielić się od (czasem zbyt miejskiego) życia i swoich problemów. Bogata oferta turystyczna wpływa na ich stały napływ w sezonach turystycznych, ale i nie tylko. A jakie atrakcje przyciągają ich najbardziej? Można tutaj wymienić słynny na całą Polskę ogród zoologiczny, w którym mieszka rekordowa ilość (trzy i pół tysiąca) zwierząt. Albo Bazylikę Katedralną, skarbiec w Muzeum Diecezjalnym, Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, czy „Małachowiankę” znaną inaczej jako pierwszą polską szkołę. Oczywiście, ceny noclegów są tym wyższe, im bliżej znanych punktów turystycznych się znajdziemy. Dlatego dobrze jest sprawdzić głębiej, doszukać się noclegów oferowanych przez mniej popularne miejsca, ale o takich samych lub wyższych standardach mieszkania i obsługi w dobrej cenie.

płock hotel

Podczas podróży po Polsce czasami trudność może sprawić nam odnalezienie idealnego hotelu, miejsca, które sprawi, że będziemy tym bardziej cieszyli się naszą podróżą i które pozytywnie wpłynie na komfort przebywania w wybranym miejscu. Jeżeli wybieramy się do Płocka albo okolic, w pierwszej kolejności należałoby zapoznać się z jedną z baz danych prezentujących nie tylko samą listę hotelów i punktów noclegowych w Płocku, ale również opisy wszystkich miejsc – tak, aby tym łatwiej było nam dobrać odpowiedni hotel Płock i od razu znaleźć dane kontaktowe, które pomogą nam skontaktować się z jego właścicielami i ustalić wstęp do wszelkich formalności.

płock hotel

Z hoteli w Płocku, które są najczęściej odwiedzane, wymienia się przede wszystkim kilka konkretnych lokalizacji. Są to między innymi: Hotel Tumski na Piekarskiej, w samym centrum Starego Miasta i bardzo blisko Rynku, czyli w obecnej chwili najbardziej ekskluzywny hotel Płock odpowiadający na wymagania najbardziej luksusowych lub biznesowych przyjezdnych.
Na liście najpopularniejszych punktów widnieje także Hotel Starzyński, również bardzo blisko Starego Miasta i Hotelu Tumskiego. Turyści odwiedzający region i ten hotel rekomendują go wielbicielom najpiękniejszych zachodów słońca, ponieważ miejsce słynie z widoku na Wisłę i najpiękniejszych widoków.
Dla osób preferujących nocleg w oddaleniu nadaje się hotel Dębowa Góra – co prawda jest oddalony ok.10 km od centrum Płocka, ale znajduje się pod samym lasem i jest zbudowany nad brzegiem malowniczego jeziora. Tego typu lokalizacja doskonale odpowiada na potrzeby w postaci wyjazdów biznesowych czy konferencji.
Hotel Rusałka to hotel tuż obok Dębowej Góry, ale o niższym standardzie. Ponieważ oba znajdują się w dużym oddaleniu od miasta, nadają się jedynie dla zmotoryzowanych przyjezdnych. Wśród plusów należy jednak wymienić piękną, malowniczą i cichą okolicę sprzyjającą wyciszeniu lub spotkaniom zawodowym.

To jaki hotel w końcu wybrać? Oczywiście w Płocku!

Dla zwolenników innych wrażeń lub po prostu wyrafinowanych turystów powstał hotel „Petrochemia”, miejsce stworzone na bazie dawnego hotelu robotniczego Petrochemii. Co prawda jego nazwa wskazuje na to, że jest to miejsce o standardzie studenckim, jednak zdecydowanie poleca się go turystom będącym bardziej „przy kasie”: został on zdecydowanie ulepszony i gruntownie wyremontowany, co sprawia, że jest idealną bazą wypadową dla rodzin o nieco grubszym portfelu. Znajduje się bardzo blisko Starego Miasta – idealny dystans na miły, turystyczny spacer.

A może nocleg nad samą Wisłą? To dla wielbicieli nadrzecznych noclegów założono niegdyś Zajazd Rybaki. Znajduje się u samego podnóża Wzgórza Tumskiego, a dodatkowo oferowane tam ceny są konkurencyjne w stosunku do poprzednich wymienionych lokalizacji.

Niezależnie od typu wybranego hotelu, Płock i jego okolice to region idealny na spontaniczne wypady!