Drony w Płocku – filmowanie z powietrza

Filmowanie z powietrza bez samolotu w Płocku

Filmowanie z powietrza płock może dać naprawdę wiele przyjemności. Dotychczas było to możliwe jedyne za pomocą prawdziwego samolotu lub helikoptera. Teraz jednak – wraz ze wzrostem rozwoju technologii i dostępności małych kamer można zacząć spełniać swoje marzenie o locie. Wystarczy jedynie niezbyt duża (w porównaniu do prawdziwego samolotu) maszyna.

filmowanie z powietrza w Płocku
Multicoptery to wiele możliwości. Pozwalają na nakręcenie filmu z powietrza z różnymi efektami. Wystarczy jedynie nabyć samo urządzenie i odpowiednią kamerę. W ofertach firm są wielowirnikowce z czterema, sześcioma a nawet ośmioma śmigłami. Najdroższe modele mogą być używane nie tylko do filmowania z powietrza ale również do sprawdzania terenu, na przykład w przypadku misji wojskowych lub ratowniczych.
Do filmowania lub wykonywania zwykłych zdjęć niekonieczny jest sprzęt o bardzo wielu śmigłach. Warto jednak wybierać taki, który będzie miał możliwość wykonywania ewolucji w powietrzu. To pozwoli na uzyskanie interesujących efektów na filmie.
Dobre ujęcia to nie tylko odpowiedni wielowirnikowiec, ale także dobra kamera. Można zdecydować się na sportową – bardzo niewielką, albo jeszcze mniejszą – płytkową. To, którą wybierzemy zależy od możliwości urządzenia i tego, które rozwiązanie uznamy za wygodniejsze.
Drony Płock o czterech śmigłach są najczęściej wykorzystywane przez amatorów. W przypadku, gdy nie mamy dużego doświadczenia najlepiej jest jednak decydować się na najtańszy model, który zazwyczaj nie posiada żadnych zabezpieczeń. Choć wydaje się to zbędne, ponieważ tańszy sprzęt nie ma zwykle możliwości, by wznieść się naprawdę wysoko, to jednak w razie złej pogody może stać się coś złego. Dlatego warto zwrócić uwagę na to, by dany quadrocopter posiadał jednak system bezpiecznego lądowania i powrotu na wyznaczone miejsce w razie niebezpieczeństwa. Nigdy nie wiadomo, czy nagle nie zaniknie sygnał z odbiornika lub nie powieje silniejszy wiatr – a o wypadek jednak nietrudno. Filmowanie z powietrza to prawdziwa frajda, nietrudno więc zapomnieć, że często lot quadrocpotera może wynosić maksymalnie piętnaście minut. Jeśli potrzebujemy więcej czasu, warto zabrać ze sobą dodatkowy, naładowany akumulator.
Drony mają zwykle własny przyrząd do sterowania. Najnowszymi urządzeniami można już kierować przy pomocy smartfona. Pamiętać należy, że podczas lotu ważny jest nie tylko kierunek, ale i wysokość. Aplikacja na smartfonie powinna również podawać tę wartość.
Filmowanie z powietrza spodoba się na pewno każdemu, dlatego warto wypróbować tę możliwość.